Kapat
Elektrikli Araç Satış 29 0

Nissan LEAF Satışları Japonya’da ve ABD’de Düştü

ABD’de LEAF satışları % 1, Japonya’da ise% 29 azaldı.

Nissan Leaf satışları giderek azalıyor. Büyüyen batarya paketine rağmen müşteri bulmakta zorlanan Leaf, Japonya’da ve ABD’de satışlarda bir azalma yaşadı. Kasım 2019’da bu iki pazarda toplamda 2.627 adet LEAF satışı gerçekleşti.

Avrupa’da da azaldığı için Japonya pazarında da düşüşler meydana geldi. Diğer firmalar henüz piyasaya araç sürmediler ve Leaf satışları buna rağmen düşmeye devam ediyor. 2020 yılında birçok firma yeni aracını piyasaya sürecek. Leaf satışlarının acil olarak toparlanması gerekecek.

Kasım 2019’da Japonya’da Nissan Leaf Satışları

Kasım ayında Japonya’da toplamda 1.487 adet LEAF satışı gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre % 29 oranında düşüş meydana geldi.

Kasım 2019’da ABD’de Nissan Leaf Satışları

Kasım ayında ABD’de toplamda 1.487 adet LEAF satışı gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre % 14,6 oranında düşüş meydana geldi.

Kasım 2019’da Japonya ve ABD’de Nissan Leaf Satışları


Kaynak: insideevs.com

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir