Kapat
Elektrikli Araç Satış 112 0

Plug-in Hibrit Elektrikli Araç Mülkiyeti, 2018’de İngiltere’de Dramatik Olarak Yükseldi

Neredeyse 200.000 plug-in hibrit ve elektrikli araç şimdi İngiltere yollarını süslüyor.

İngiltere’de Plug-in hibrit, hibrit ve elektrikli  otomobillerin sayısı 200.000 adedi aştı.

Motor Üreticileri ve Tüccarlar Derneği’nden (SMMT) yapılan analiz,  geçen yıl tamamen elektrikli ve plug-in hibrit araç sahipliği sayısında yüzde 76,6 artış olduğunu gösteriyor. Bu büyüme, kısmen yüzde 14’lük bir artış gösteren elektrikli otomobillerin satışlarından kaynaklandı ancak bunların çoğu 44.000’den fazla olduğu bilinen hibritler tarafından gerçekleştirildi.

Sonuç olarak, plug-in melezleri 2018’de satılan tüm yeni otomobillerin yaklaşık yüzde ikisini oluştururken, tamamen elektrikli araçlar satışların yüzde 0.7’sini oluşturuyordu. Ancak Toyota Prius gibi normal hibrit otomobiller çok daha popüler. Geçtiğimiz yıl bu araçların 81.000’den fazlası İngiltere yollarına çıktı ve bu da ülke genelinde kullanılan toplam ‘alternatif yakıtlı’ araç sayısını 620.000’in üzerine çıkardı – 2017’ye kıyasla %30’luk bir artış sağlandı.

Jaguar Land Rover şarj tesisi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − six =