Kapat

Resmi Olarak Açıklanan Honda E Fiyatlandırması: Sandığınızdan Daha Ucuz

En azından önceki raporlarla kıyaslandığında kesinlikle çok makul.

Honda E‘nin Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmemesine rağmen otomobil hakkında daha fazla ayrıntı ve otomobil üreticisinin resmi fiyatlandırmasını merakla bekliyoruz.

Kısa süre önce  – 2019 Frankfort Motor Show’da (IAA) –  Honda E sonunda üretim biçiminde resmen açıklandı. Honda otomobili defalarca açıkladı, fakat sadece bir konsept otomobil ve prototip olarak.

Gösteriden hemen önce Honda, otomobille ilgili bazı detayların yanı sıra bazı özellikler de açıkladı. Baz model, maksimum 220 km (137 mi) menzili için iyi olan 35,5 kWh kapasiteli bir pil takımı içeriyor. 134 beygir gücü sağlıyor. Daha güçlü, 152 beygir gücünde bir “Advance” modeli de mevcut olacak.

Fiyatlandırma

Resmi olarak Japon otomobil üreticisinden gelen Honda E üssü, herhangi bir Alman EV sübvansiyonundan önce 33,470 € (36,957 $) bir başlangıç ​​fiyatına sahip olacak. Bu tür teşviklerde Faktör ve Honda E 29,470 Avrodan başlayacak. Bu aslında yaklaşık 45.000 ABD Doları karşılığı gelen tahminlerden daha ucuz.

Daha güçlü olan “Advance” trim seviyesi 3.000 € (~ 3.330) daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatı ile sunulacak. Isıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi ve Honda Park Pilotu sistemi gibi arzu edilen özelliklere sahip olması sadece daha tatlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha iyi donanıma sahip.

Honda E’nin sipariş defterleri bu ay açılacak ve 2020 yazında bazı Avrupa ülkelerinde teslimatlar başlayacak. Honda’nın bu kentsel EV’yi ABD’ye getirmeyeceğini bir kez daha not etmek önemlidir. Sadece çok uzak olmayan bir gelecekte değişeceğini ümit edebiliriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 4 =