Kapat
Elektrikli Araç Satış 42 0

Söylenti: Tesla Çin’de Fiyatları Artıracak

Çin’de yeni bir Tesla ararken çabuk hareket etmek akıllıca olabilir.

Reuters’in resmi olmayan kaynaklarına göre Tesla yakında Çin’de fiyatları artırmayı planlıyor. İlk zam 30 Ağustos’ta önemli ölçüde zayıflamış yuanı ayarlaması bekleniyor.

Ancak, ABD yapımı otomobillerde Çin tarifelerinin yürürlüğe girdiği Aralık ayında bir başka fiyat artışı olabilir.

“Reuters bu ay, Tesla’nın Yuan’ın ABD dolarına karşı önemli ölçüde zayıflamasının ardından Eylül’den Çin’de fiyatlarını artırmayı düşündüğünü bildirdi. Bir kişi, Reuters’e verdiği demeçte, otomobil üreticisinin bu planları 30 Ağustos’a getireceğini söyledi.

Her iki kişi de, otomobil üreticisinin Aralık ayında Çin ticaret bakanlığının geçen hafta Aralık ayında askıya alınan araçlarda % 25, ​​otomobillerde % 5 oranındaki vergileri yeniden fiyatlandıracağını açıklamasının ardından Aralık ayında başka bir fiyat artışı olacağını söyledi. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir