Kapat
Elektrikli Araç Satış 31 0

Temmuz 2019’da, BMW Group Plug-in EV Otomobil Satışları 10.000 Adeti Aştı

BMW i3, yeni / yenilenmiş plug-inleri beklerken bir ay sonra büyümeye devam ediyor ancak diğer modellerin düşüşünü dengelemek için yeterli değil.

Temmuz ayında, BMW Group’un ( BMW ve MINI markaları) elektrikli otomobil satışları düşmeye devam etti.

10.069 adet teslimat satışları % 5,4 pazar payına sahiptir.

Bunun olumlu yanı, yeni / yenilenmiş modelleri beklemede olsa bile, plug-inlerin dünya genelinde BMW / MINI satışlarının yaklaşık % 5,5’ini oluşturmasıdır.

“Piyasaya sürüldükten yaklaşık altı yıl sonra, yenilikçi BMW i3’ün satışları Temmuz ayında çift haneli büyüme sağladı ve dünya çapındaki müşterilere 2.691 araç (+% 12.6) teslim edildi. Yeni BMW 330e * fişinin piyasaya sürülmesinin ardından Hibridde toplam BMW Group elektrikli araç satışları, geçtiğimiz yılın temmuz ayına göre daha düşüktü, 10.069 (% -5.4) tam elektrikli ve plug-in hibrid BMW ve MINI marka araç dünya çapında teslim edildi. Bu yıl aynı zamanda yeni Temmuz X5 xDrive45e * plug-in hibrid ve tamamen elektrikli MINI Cooper SE * piyasaya sürülecek. Piyasadaki 25 elektrikli model, yarısından fazlası tamamen elektrikli olacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir