Kapat
Elektrikli Araç Satış 109 0

Tesla Batı Avrupa’da Porsche’den Daha Çok Satıyor

Yalnızca Model 3 satışları, Porsche’un neredeyse tamamını satmak için yeterince yüksek. 

Bu yılın ilk beş ayında Tesla, satış çizelgesinde Model 3 bazında gerçekten yüksek hacimlere ulaştığında birçok pozisyon kazandı .

Model 3 Kaliforniya’da en çok satan üçüncü model haline gelse de, Batı Avrupa’da Tesla markası Porsche’yi çoktan solladı.

Endüstri analisti Matthias Schmidt ( schmidtmatthias.de ) tarafından sağlanan grafik Tesla’nın Porsche markasını neredeyse yalnızca Model 3 sayesinde devralabildiğini gösteriyor.

“Tesla, aynı bölgedeki #Mercedes, #Audi ve #BMW beğenilerinin yalnızca onda birini satıyor olabilir ancak diğer OEM’lere karşı iyi performans gösteriyor”

Bir sonraki adım Jaguar olabilir – belki Haziran ayında, bir başka büyük Model 3 teslimat dalgası piyasaya sürülecekse.

  • Jaguar: yaklaşık 35.000
  • Tesla: 31,065
  • Porsche yaklaşık 27.000
  • Alfa Romeo: 22.500 civarında
  • Lexus: 20.000’e yakın

Model 3 teslimatlarının Şubat ayında başladığını ve Şubat-Mayıs aylarının karşılaştırılmasının Tesla’nın sonucunu nispeten daha iyi hale getireceği anlamına geldiğini not etmeliyiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir