Kapat

Tesla Model 3, Hollanda’da Otomobil Satışında 1.Sırada

Eylül ayında yapılan toplu teslimatlar, kümülatif sayıyı 10.000’in üzerine çıkardı.

Tesla model 3 zaten en çok satan binek otomobillerden biriydi, Hollanda ise 7833 adet kayıtları ile Ağustos biterken yeni rekorunu kırdı.

Çeyrek yılsonu sonunda gerçekleşen teslimatın ardından ve bu ay da kaydedilmiş olan 2.261 adet kayıt sayesinde, Model 3  10.000’i ( kentekenradar.nl’e göre 10.089 ) geçti ve en çok satan binek aracı oldu!

Muhtemelen Eylül sonuna kadar kaydedilecek 1000 Model 3 ile Tesla Model 3 ikinci sırada Volkswagen Polo (9,529) ve üçüncü sırada Ford Focus (8,265) öne çıkacaktır.

Hollanda, her zaman olduğu gibi Tesla ve genel olarak eklentiler için en güçlü pazarlardan biri. Şimdi Tesla Model 3’ün 1 numara olduğu Norveç’ten sonraki ikinci ülke. 

Tesla Model 3’ün Avrupa’daki başarısı, tüm BEV pazarının güçlü büyümesinin temellerinden biridir. Umarım, daha fazla ülke Norveç’i ve Hollanda’yı izleyecektir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 8 =