Kapat
Elektrikli Araç Satış 99 0

Tesla Model 3 Japonya, Avustralya ve Diğer Pazarlarda Siparişte

Sağdan direksiyonlu pazarların Model 3 için daha fazla beklemesi gerekmez.

Tesla, Çin’deki Model 3 Standart Range Plus siparişlerini verdikten hemen sonra otomobil üreticisi Twitter aracılığıyla daha da fazla pazarın eğlenceye katılacağını duyurdu. En yeni ülkeler, sağ el sürüşünde iknada bulunuyor: Avustralya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Makao.

Sadece birkaç gün önce, raporlar Tesla’nın iki Model 3 değişkeni için sertifika aldığını gösterdi. Driven’e göre  bu sertifika, çekilen nesnenin kendi fren sistemine sahip değilse 910kg (~ 2.000 lbs) fren ve 750kg (~ 1.650) çekme kapasitesini içeriyordu. 

İngiltere’ye teslimatların Haziran veya Temmuz ayının sonunda başlaması bekleniyor. Tesla, kademeli olarak küresel pazarlarda Model 3 kullanılabilirliğini açıyor. Popüler elektrikli sedan, Kuzey Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde EA satışları üzerinde zaten büyük bir etki yarattı. Aracın, RHD pazarlarında da plug-in satış listelerinde iyi performans göstereceği neredeyse kesin.  

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir