Kapat
Elektrikli Araç Satış 51 0

Tesla Model 3 SR+ İlk Kayıtları Norveç’te Tespit Edildi

Tesla 11.000 Long Range Model 3‘ü teslim etti ve şimdi Standard Range Plus sürümünün teslimatına başladı

Tesla , Norveç’te Model 3’ün toplu teslimatlarına başlamasından  birkaç ay sonra kayıt istatistikleri daha ucuz Standard Range Plus versiyonunun ilk örneklerini ortaya koyuyor.

Teslastats.no, 17 – 26 Ağustos SR + kayıtları itibariyle, çekirdek şu ana kadar Uzun Menzilli tipti ( 9,762 AWD, 1,050 AWD Performance ve 124 RWD).

Çeşitli kaynak ve yorumlara göre, Standard Range Plus sürümü Avrupa’daki diğer pazarlara da ulaştı.

Norveç’teki toplam Yeni Model 3 tescili sayısı yaklaşık 11.000 civarındadır ve bu da Model 3’ü bu yıl şimdiye kadarki en çok satan otomobildir.

SR + ‘nın görünümü, Uzun Menzilli Model 3 için uzun kuyruğun sona erdiğini ve Tesla’nın düşük marjlı versiyonları teslim etmeye başladığını gösteriyor.

SR + ‘nın LR ile karşılaştırıldığında ne kadar iyi satış yapacağını yalnızca zaman gösterecek. İstatistiklere göre, Model S ve Model X durumunda, giriş seviyesi 75 kWh versiyonları en popüler olanlarıydı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir