Kapat

Tesla Polonya, Macaristan, Romanya ve Slovenya’ya Otomobil Satışlarını Genişletiyor

Tesla müşterileri artık Model 3, Model S ve Model X‘i Polonya, Macaristan, Romanya ve Slovenya’dan da sipariş edebiliyor.

Tesla az önce dört yeni Avrupa pazarında elektrikli otomobil satışlarının başladığını duyurdu. Bu pazarlar Polonya, Macaristan, Romanya ve Slovenya olarak belirlendi.

Bu Doğu Avrupa ülkeleri geç kaldılar çünkü genel olarak EV’ler için büyük hacimli pazarlar değiller. Polonya, Macaristan, Romanya ve Slovenya’daki toplam satışların yıllık üç haneli rakamda olması gerektiğini, belki de yakın gelecekte bir noktada yılda 1.000’i aşması gerektiğini varsayıyoruz.

Her üç model de (Model S, Model X ve Model 3) sipariş için hazır olacak.

Tesla zaten kabaca 9 Supercharging istasyonu kurdu (4’ü Polonya’da, 2’si Macaristan’da, 3’ü Slovenya’da) ve birçoğu “yakında” kurulacak statüsünde.

Ek olarak, Polonya kısa süre önce ilk servis merkezine sahip oldu ve bir diğeri de Macaristan’da “yakında” açılacak. Küçük EV satışları, Tesla’nın arabaları sergilemek için uygun mağazalar kurmasını önlüyor.

İşte Tesla pazarlarının gerçek listesi:

Tesla marketleri - 24 Ağustos 2019

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =