Kapat

Tesla Teslim Raporuna Göre Günde 1000 Adet Araç Teslim Ediliyor

Umarım, Haziran ayındaki üretim ve satış artışı, Tesla’nın 2019 yılının ikinci çeyreği için tüm zamanların rekorunu kırmasını sağlayacaktır.

Resmi olmayan en son haberlere göre, Tesla geçenlerde rekor çeyreklik hedefine ulaşmak için elektrikli araba teslimatlarını günde 1.000 adete çıkardı (muhtemelen en az 91.000).

Bir çok şey Haziran ayına bağlı ve bu da en iyi ay olabilir (hedef 33.000 – 36.000 arası).

Avrupa ve Çin’deki teslimatlar çok yüksek olmalıdır (çeyrek yılın son ayında her zamanki gibi) ancak çalışanlara verilen teşvikler sayesinde ABD’de 3,750 ABD doları tutarında federal vergi kredisi (Temmuz’dan sadece 1,825 ABD Doları) sona erdi.

Mayıs ayında, Elon Musk çalışanlarına “Bu rekoru elde etmek için günlük 1.000 adet Model 3’ün sürekli üretimine ihtiyacımız olduğunu ” yazdı .

Tesla Model 3’ün üretimi günde 1.000’de dengeleyecek olursa, Model S / Model X’in satışlarının gelecekte günde 1.000’den fazla olması gerektiğini tahmin ediyoruz .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − fifteen =