Kapat
Elektrikli Araç Satış 79 0

Uzun Menzilli BMW i3 Almanya’da İyi Satıyor

BMW i3 çıktığında, Almanya’daki BEV ve REx satışları aşağı yukarı aynıydı. Şimdi, REx gitti, BEV satışları ise arttı.

İlk olarak, BMW elektrikli amiral gemisi iki versiyonda 21.6 kWh batarya ile mevcuttu: REx’li ve olmadan (menzil genişletici benzinli jeneratör). Her ikisinin de satışları benzerdi ve genel olarak oldukça düşüktü.

Ardından, 2016 yılının sonlarında, yükseltilen 33.2 kWh versiyonu, müşterilerin daha fazla menzil istediklerini kanıtladı. BEV versiyonunun satışı iki katına çıkarken, REx önceki seviyelerde dengelendi.

En büyük değişim geçtiğimiz günlerde, Temmuz 2019’da 967 olan tüm zamanların rekorunu kıran satışları ayda birkaç yüze çıkaran üçüncü 42.2 kWh pil versiyonu ile gerçekleşti (aslında, yedi ayda belirlenen dördüncü albümdü).

Öte yandan REx, Eylül 2018’de yeni WLTP test döngüsüne sertifikasyon bedelini ödemenin bir anlamı olmadığı için Avrupa’dan çekildi .

BMW i3 örneği, kademeli olarak pil paketi kapasitesinin ve menzilinin artmasının doğrudan yüksek satışlara dönüştüğünü gösteriyor.

Pilin üç versiyonu:

  • BMW i3 / i3’ler (42,2 kWh; 120 Ah)
  • BMW i3 / i3’ler (33,2 kWh; 94 Ah)
  • BMW i3 (21.6 kWh; 60 Ah)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir