Kapat
Elektrikli Araç Teknik 83 0

2019 Elektrikli Otomobillerin Karşılaştırılması

İŞTE ABD’DE SATILAN HER EV HAKKINDA TEMEL BILGILER

Başlangıç ​​olarak, üreticinin her araç için önerilen perakende satış fiyatını (MSRP) detaylandırıyoruz. Baz modeller için verilir (aksi belirtilmediği sürece) ve zorunlu varış ücreti dahil ancak isteğe bağlı ekipman, kayıt veya vergileri içermez. Muhtemelen EA alışverişinin ikinci en kritik yönü, bir modelin tahmini çalışma aralığını bir ücret karşılığında kontrol etmektir. Burada belirtilen tüm rakamlar, Çevre Koruma Ajansı’nın (EPA) testinden gelir ve tamamen şarj edilmiş bir pille 58 milden 370 mil yüksekliğe kadar değişir. Ayrıca her bir modelin şehir / otoyol sürüşü için resmi “MPGe” derecelendirmelerini de ekledik. Bu, EPA tarafından tüketiciler için bir karşılaştırma aracı olarak oluşturulan bir galon başına mil eşdeğeridir. Bir teorik galon benzine eşdeğer 33.705 kilowatt-saat elektrik dönüşüm faktörüne dayanarak hesaplanmıştır. Ayrıca, her modelin kilowatt-saat (kWh) cinsinden ifade edilen batarya kapasitesi olduğu da belirtildi. 

Ayrıca her bir EA beygir gücü derecesini ve 0-60 mil hızlanma sürelerini not ettik, ikincisi otomobil üreticilerinden ve dış kaynaklardan geliyor. Ayrıca her modelin dingil mesafesi (WB) ile uzunluk, genişlik ve yükseklik ölçümlerini not edin.

Son olarak, her birinin hak ettiği bir kerelik federal vergi kredisi tutarını listeliyoruz. General Motors (Chevrolet) ve Tesla modelleri için bu kredilerin kaldırıldığını göreceksiniz. Bu otomobil üreticileri zaten federal yasalara göre azalmayı tetikleyen 200.000 EA veya plug-in hibrit satışa ulaştılar.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + eight =