Kapat
Elektrikli Araç Teknik 231 0

BAE Systems, Transit Otobüsler için Elektrikli Tahrik Sistemini Sunuyor

BAE Systems, otobüs üreticilerine de Elektrikli bir çekiş gücü sağlamak istiyor.

Otobüs endüstrisinde, halihazırda 10.000’den fazla araçta kullanılan hibrit tahrik sistemleri ile bilinen BAE Sistemleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda EV otobüs sektöründe de son derece iyi şartlarda kullanılmaktadır.

Şirket, halihazırda zorlu rekabete katkıda bulunacak olan transit otobüsler için yeni nesil elektrikli tahrik sistemi olan Series-EV‘yi resmi olarak duyurdu.

“Teknoloji, şirketin otobüslere yönelik elektrikli hibrit tahrik sistemleri ve aksesuarlarını geliştirme ve entegre etme konusundaki 20 yıldan fazla bir deneyimine katkıda bulunuyor. Series-EV sistemi bu çekirdek teknolojiye dayanıyor ancak otobüsü sürmek için bir yanmalı motor ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bunun yerine temiz ve emisyonsuz bir toplu taşıma modu oluşturmak için elektrikli motorlar, kumandalar ve bataryalar kullanıyor. ”

Diğer sistemlerdeki gibi belirli uygulamalarda gerekli güç ve pil kapasitesi seviyelerini yapılandırmak için muhtemelen bir dizi seçenek olmasına rağmen Series-EV sistemi hakkında henüz ayrıntılı bir açıklama maalesef yapılmadı.

“Series-EV sistemi, gelecekteki bakım ihtiyacını azaltmayı ve bakım faaliyetlerini kolaylaştırmak için daha az, daha hafif ve daha kompakt bileşenler kullanmaktadır. Sistemin hafifliği ve düşük bağlantı sayısı, gücünden en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olur. Otobüslerin tek bir şarjla daha uzun mesafelere seyahat etmesini sağlar.Bu eşsiz tasarımın bir parçası olarak operatörlerin tahrik veya aksesuar güç gereksinimlerine göre kişiselleştirmelerine izin vermektedir. Daha büyük otobüsler daha fazla çekiş gücü gerektirir ve otobüse soğutma eklenmesi gerekir.. “

BAE Systems Başkan Yardımcısı ve Power & Propulsion Solutions’ın genel müdürü Steve Trichka şunları söyledi:

“Birçok şehir, otobüs filolarıyla sıfır emisyona ulaşmak için çabalıyor ve onların ihtiyaçlarını karşılayan ve beklentilerini aşan tam elektrikli çözümleri desteklemeyi taahhüt ediyoruz. Series-EV sistemimiz, operatörlere oldukça güvenilir ve düşük maliyetli ürünler sunuyor. Onlara daha fazla esneklik ve yetenek kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda otobüs filolarındaki emisyonları tamamen ortadan kaldırmalarını sağlayan pilli elektrik seçeneğini de sunmaktadır. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir