Kapat
Elektrikli Araç Teknik 26 0

Dana SiC Inverter 195 kW ve 900 V Teknolojisi ile Geliyor

Dana, 800 V akü paketleriyle gelecek nesil elektrikli otomobiller için vites yükseltiyor

Dana firması şu ana kadar yapılan en gelişmiş silikon karbür inverter teknolojisi ile kullanıcılar karşısına çıktı. Dana TM4 ( eski adıyla TM4 ) SiC invertörü hakkında 450-900 V çalışma voltajı ve 195 kW / L‘lik üstün güç yoğunluğunun yanı sıra diğer özellikleri henüz açıklanmadı.

Firma yüksek verimli invertörler, şarj cihazları ve yeni nesil akü paketleri ile gelecek elektrikli otomobilleri için umut vaat ediyor.

Dana teknoloji baş sorumlusu Christophe Dominiak şunları söyledi:

“Güç elektroniği tasarımında 30 yılı aşkın bilgi birikiminden yararlanan Dana, yeni ve geliştirilmiş inverter çözümlerinin geliştirilmesinde yol gösterici olmaya devam ediyor. Silisyum karbür esaslı invertörümüz, yeni nesil invertörlerde liderliğimizi ve yeteneklerimizi göstermektedir. Bu yeni teknolojiler müşterilerimizin önümüzdeki yıllarda güçlerini, çeşitliliklerini ve verimlilik hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çok önemli. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir