Kapat
Elektrikli Araç Teknik 188 0

Danimarka Raporu: Volkswagen ID.3 Ağustos 2020’ye Kadar Gecikecek

Sorunlar beklendiğinden daha fazla olabilir.

Danimarka’dan Volkswagen ID.3 prebookers tarafından bildirilen veriye göre Alman firmasındaki sorunlar devam ediyor. Beklenilen sunum tarihi Ağustos ayına kadar gecikebilir.

Firmanın ilk önce büyük bir yazılım sorunu olduğu haberini almıştık ve teslimatların bir önceki yazılım sürümü ile yapılacağı bilgisi verilmişti. Daha sonra yazılım sorunları giderilince yeni update programı yapılacağı bildirildi ancak şimdi de firmanın teslimatları Ağustos 2020’ye kaydırma planının olduğunu öğreniyoruz.

Normalde Haziran ayında teslim edilecek olan araçlar 2 ay gecikmeli olarak sunulacak. Müşteriler bazı önemli teknik detaylara ulaşınca yaşadıkları hayal kırıklığının yanında bu çok önemli görünmeyebilir çünkü ilk teslimatlarda iklimlendirme sistemi çalışmayabilir. Bu haber de kısa süre önce yayıldı. Garip olan Emniyet kemerinin olmadığı bilgisinin de yer alması Ayrıca park yardımı özelliğinin bulunmadığı konusundaki belirsiz raporları da okuyoruz.

ID3 üzerinde neler olup bittiğini heyecanla bekliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir