Kapat
Elektrikli Araç Teknik 42 0

Elektrikli Otomobil Nasıl Şarj Edilir ?

İşin temeline iniyoruz.

Elektrikli araç sahipleri için bu konu biraz basit olabilir ancak yeni bir elektrikli otomobil almak isteyenler için bu konu aydınlatıcı olabilir. İçten yanmalı motorlu (ICE) araçlarınızda nasıl ki belli bir süre sonra yakıt almanız gerekirse elektrikli otomobillerde de menziliniz azaldığında aracınızı şarj etmeniz gerekecek. Bununla ilgili sizlere birkaç bilgi vermek istiyoruz.

İlk olarak kalan menzili kontrol edin ve çok az bir süre sonra şarjınız biterse en yakın istasyonu bulmak için birkaç uygulama kullanabilirsiniz. Şarj istasyonlarının nerede olduğunu öğremek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden verdiğimiz 3 linkte şarj istasyonlarını bulabileceğiniz yerler ve konumlar verilmiştir.

Şarj istasyonuna aracınızı getirdiğinizde tıpkı yakıt istasyonu gibi pompa sistemi ile karşılaşacaksınız.

Bu soketi çıkarıp elektrikli aracınızın şarj depo kapağını açıp oraya yerleştiriyorsunuz. Gerisi artık kartınızı cihaza okutup şarj etmeye kalıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir