Kapat
Elektrikli Araç Teknik 89 0

Elon Musk: Tesla Model 3 için Havalı Süspansiyon Planı Yok

Beklendi, açıklandı, ancak artık planlanmadı. En azından kısa vadede.

Tesla Model 3’ün havalı süspansiyonu 2016’dan beri beklenen özelliklerden biriydi ve Elon Musk iki yıl önce (Ağustos 2017’de) dört tekerlekten çekişli versiyonlar için bir seçenek olarak 6 ayda geleceğini söyledi . Ama bu, üretim cehenneminden önceydi .

Şu an Ağustos 2019’dayız ve zorlu bir sürüşün Model 3’ün birkaç dezavantajı olduğuna işaret eden birçok incelemeye rağmen, hala hava süspansiyonu seçeneği mevcut değil.

Muhtemelen bu, müşterilerden birinin bu özelliği sormasını istedi. Elon Musk Twitter üzerinden şu anda hava süspansiyonu için bir plan olmadığını söyledi :

– “@elonmusk, @Tesla Model 3 hala hava süspansiyonu elde edecek mi? Bunun için Performance Model 3’ümü almaya devam ediyorum!”

– “Şu anda Model 3’e hava süspansiyonu getirme planı yok”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir