Kapat
Elektrikli Araç Teknik 167 0

Ferrari SF90 Stradale PHEV’in Şarj Noktası İkilemi Var

Bu gerçekten fişe takmak için en iyi yer mi?

Ferrari gibi üst düzey egzotik otomobil üreticilerinin plug-in oyununa dahil olmalarını seviyoruz, ilk başta sadece melezler takılsa bile. Nasıl inkar etmeye çalışacak olursa olsun, sonunda tüm elektrikli arabaları da satacaklar. 

Ferrari SF90 Stradale

Yakında çıkacak olan Ferrari SF90 Stradale’nin Ferrari standartlarına göre bile kesinlikle çarpıcı olduğunu ve 968 bg ile Ferrari’nin şimdiye kadarki en güçlü sokak yasal aracı olduğunu düşünüyorum. SF90, 769 beygir güç tüketen 4.0 litrelik bir turboşarjlı V8 güç ile çalışıyor, daha sonra üç, evet üç elektrik motorundan 217 beygir gücü daha alıyor; ikisi önde, biri arka tarafta. Tüm bu güç 2,5 saniye içinde 0 – 62 mil / saat ve 211 mil en yüksek hızı anlamına gelir.

Sonunda saf elektriğe geçişlerinin başlangıcı olan şey için Ferrari’yi alkışlıyoruz.

Ferrari SF90 Stradale

İlk olarak, sadece 7,9 kWh’de SF90’ın bataryası sadece 15 mil menzili için iyi (ve bu muhtemelen WLTP değer aralığında, bu da EPA derecesi için daha az olacağı anlamına geliyor).

Ferrari-sf90-stradale-eklentisi hibrid-2019-11

Sonra şarj liman yeri var. Tamam tamam, estetiğin büyük olasılıkla Ferrari’nin öncelikli meselesi olduğunu biliyoruz, ancak cidden, boyayı çizmeden bunu nasıl takarsınız? Belki de sahiplerinin gerçekten takmasını beklemiyorlar ve rejeneratif fren sisteminin sağladığı enerjiye güveniyorlar? Veya, belki Ferrari, EVSE için 5.000 dolarlık isteğe bağlı bir tepe kablo yönetim sistemi ile birlikte çıkar, bu nedenle kablo garajın tavanından çekilir ve asla olması gerektiği gibi arabanın üstüne dayanmaz.

İlk dünya problemleri sanırım. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir