Kapat
Elektrikli Araç Teknik 2 0

Hyundai Mobis’in İkinci Elektrikli Otomobil Yedek Parça Tesisi 2021’in Başlarında Çevrimiçi Olacak

Hyundai Mobis’in yatırımları, Hyundai, Kia ve Genesis markalarından BEV satışlarında önemli bir genişlemeye işaret ediyor.

Hyundai Motor Group’un ( Hyundai ve Kia ) bir iştiraki olan Hyundai Mobis, Güney Kore’deki ikinci elektrikli araç parçaları fabrikası için resmen temel attı.

Ulsan’daki yeni tesis, elektrikli araçlara yılda yaklaşık 100.000 adet oranında malzeme tedarik edecek. Tesis 2021 başlarında, 300 milyar won’luk (247 milyon $) bir yatırımla faaliyete başlayacaktır.

“Şirket, iş ortamlarındaki belirsizliklere rağmen artan özerk ve elektrikli taşıtlara olan talebe hızlı bir şekilde yanıt vermek için gelecek nesil araç teknolojilerine ve ilgili üretim tesislerine yatırım yapmaya devam edecektir.”

Çevre dostu otomobil parçaları için birincil tesis Chungju’da bulunuyor ve yaklaşık 400.000 otomobil için parça sağlayabilir ancak bunlar çeşitli güç aktarma organlarıdır.

“Gelecekte gelişmekte olan araç pazarlarında rekabet gücünü sağlamak için Hyundai Mobis, önümüzdeki üç yıl boyunca sadece ilgili tesisleri inşa etmek veya genişletmekle kalmayıp, aynı zamanda ileri geleceğe sahip yabancı rakipleri devralmak için de en son yatırım da dahil olmak üzere toplam 4 trilyon kazandı. “

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »