Kapat
Elektrikli Araç Teknik 43 0

İngiltere’deki En Güvenilir Otomobil üreticilerinden Biri Olarak Tesla Anketi

“What Car?”, 218 modelden oluşan 18.000 aracın kaydını kontrol etti.

“What Car?” Elektrikli arabaların test edilmesinde bazı sorunlar yaşayabileceğini biliyoruz. Ancak bu, İngiliz dergisinin yazılarını yazmanın kolay yolunu seçmediğinin bir işaretidir. Örneğin, güvenilirlik anketlerine bakınız. İngiltere’de satılan 218 modelden oluşan 18.000’den fazla araç için servis kayıtlarını kontrol ettiler. Belki de Tesla’nın sürprizine rağmen Amerikan EV üreticisi bu pazardaki en güvenilirlerden biri.

Sonuçlar Tesla’yı Subaru (5.) ve Honda (10.) gibi güvenilirlik konusunda itibar sahibi markaların önüne koydu . 

Model S batarya paketi ile son problemler sıralaması üzerinde Tesla’nın olağanüstü bir konumda etkilemiş görünmüyor. Model 3’ün satışları henüz yeni başladı, bu yüzden yeni EV ankette yer almıyor. Ama biz Model X’i özlüyoruz.

Derginin listelerinde görünen tek araç, yüzde 98,9 rekoruyla Model S. 

Yine de Tesla, bir bütün olarak yüzde 96.9’luk bir puan aldı. Nedenini merak ediyoruz. 

Güvenilirlik söz konusu olduğunda sadece Lexus’a kaybedecek olan Toyota’nın önünde olacaktı. Bu konuda en kötü otomobil üreticisi – İngiliz taraftarların hayal kırıklığına uğramasına rağmen – 31. sırada Land Rover. Jaguar 26. sırada, biraz daha iyi. Analiz ettiği veriler beş yıla kadar olan araçlardan geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − five =