Kapat
Elektrikli Araç Teknik 118 0

Jaguar I-Pace Elektrikli Design, Green Car ve Yılın En İyi Dünya Otomobilleri Ödüllerini Kazandı

Jaguar I-Pace New York Auto Show’da Çarşamba günü açıklanan birçok ödülün sahibi oldu. Yeşil Araba ve Tasarımın yanı sıra Dünya Yılın Otomobilleri Ödülü’nü de aldı.

Geçtiğimiz ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilan edilen Yılın Dünya Otomobilleri ödülünün diğer iki finalisti Audi E-Tron ve Volvo S60 / V60 idi. I-Pace, yine E-Tron’u ve hidrojenle çalışan Hyundai Nexo’yu yenerek Dünya Yeşil Araba Ödülünü de aldı.

Jaguar Land Rover CEO’su Dr. Ralf Speth, “I-PACE’in 2019 Yılın Dünya Otomobiline layık görülmesi için ilk elektrikli araçlarımıza hak ettiği üstün bir yeteneğe sahip olduğunu” söyledi. “I-PACE’i yaratanlara bu kadar olağanüstü olma konusundaki tutkuları için teşekkür ederim.”

I-Pace, 2018’deki lansmanından bu yana çok sayıda endüstri ödülü aldı ve Mart ayında Avrupa Yılın Otomobilleri ödülünü aldı.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum, ödülleri almak için New York’taydı. Ödüllerin önemini vurgulayarak, “yeşile gitmenin” tüm endüstrinin başına geleceğini ve I-Pace gibi araçların yolculuğun başlangıcı olduğunu söyledi.

“İşimdeki 40 yılımda bu benim Oscar anım” dedi Callum, “ve onu ıslatmaya gidiyorum” dedi.

Tüm Dünya Yılın Arabaları ilanını buradan okuyabilirsiniz .

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =