Kapat
Elektrikli Araç Teknik 97 0

Kullanılan Elektrikli Otomobiller Arasında En Hızlı Amortismana Sahip Olanlar Hangileri?

Arabalar hızlı bir şekilde çılgınca değer kaybederken, EV’ler daha da çabuk değer kaybediyor. Bu, sizin için inanılmaz fırsatlar demektir.

Umarım, hepimiz biliyoruz ki otomobiller neredeyse toparlanmadan hemen sonra bir ton değer kaybediyor. Aslında, üç yıl boyunca, amortisman inanılmaz ve kullanılmış EV’ler için daha da büyük. Bununla birlikte, bu, otomobilin hafifçe kullanılmasına rağmen, kullanılmış alışveriş yapanların tam olarak yararlanabileceği ve harika bir anlaşma sağlayabileceği anlamına gelir. 

…  hangi EV’ler / PHEV’ler üç yıl sonra en çok kullanılan araba anlaşmaları olmak için en çok değer kaybettiler?

Bulmak için, iSeeCars.com, en fazla kiralanan otomobilin kullanılmış otomobil pazarına girdiği üç yıl sonra değerinde en büyük kayıpları olan modelleri belirlemek için 4.8 milyondan fazla otomobil satışını analiz etti. “

Peki, yayın üç yıldan sonra EV’ler ortalamasına kıyasla en yüksek amortismana sahip olacak hangi araçları buldu?

  1. Fiat 500e $ 10.358-69,7 %1.2x
  2. BMW i3 $ 19.784-63,3 %1.1x
  3. Nissan LEAF $ 14.070-59,6 %1.1x
  4. Volkswagen e-golf $ 13.758-58,1 %1x
  5. Ford Fusion Energi $ 15.983-57,7 %1x

Kullanılmış bir EV satın aldınız mı? Öyleyse, yorum bölümünde deneyiminizi bizimle paylaşmanızı öneririz. Çalışmanın tamamını görmek için aşağıdaki iSeeCars kaynak linkini inceleyin.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =