Kapat

Mercedes-Benz EQ Elektrikli Güç Aktarma Organları Untertürkheim’da Üretilecek

Daimler adım adım elektrifikasyon için hazırlanıyor.

Mercedes-Benz kısa süre önce Almanya’daki 115 yıllık Untertürkheim tesisini gelecek elektrikli otomobiller için elektrikli güç aktarma sistemi üretimi tesisi olarak kullanacak.

Bu tesiste yeni ARGE çalışmaları yapılacak ve üretim gerçekleştirilecek. Üretilecek güç aktarma organları ise aşağıdaki gibidir;

  • elektrik motorları
  • güç elektroniği
  • güç iletimi için transmisyon parçası

Firmanın konu hakkındaki açıklaması ise şu şekildedir;

“Mercedes-Benz Untertürkheim fabrikası, küresel Mercedes-Benz Otomobil güç aktarma organları (eATS) üretim yeri olacak. Yönetim ve iş konseyi bir önlem paketi üzerinde anlaşmaya vardı. EATS’nin yanı sıra üretimin rekabetçiliğini ve karlılığını arttırmaya yönelik tedbirler de alınacak. Mercedes-Benz Untertürkheim fabrikası, EQ ürün ve teknoloji markasının elektrikli taşıtlarını üreten Mercedes-Benz araba fabrikaları için esnek bir ortak olarak görüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + thirteen =