Kapat
Elektrikli Araç Teknik 23 0

Rivian Firması R1T, R1S Modelleri ile Sürücüsüz Ulaşım Teknolojisini Planlıyor

“Guardian Mode” patentinin ne için alındığı şimdi daha açıklayıcı oldu.

Elektrikli otomobil piyasasında otonom araç teknolojisi git gide yaygınlaşıyor. Bu teknolojiye ilk adım atan ve öncü konumda olan Tesla, teknolojisini ilerletiyor.

Rivian firması da artık otonom sürüş özelliğini araçlarına uygulamak istiyor. Bu konuda kısa süre önce “Otonom Bir Aracı Koruyucu Modda Çalıştırmak için Sistemler ve Yöntemler” adlı patenti aldı.

Bu sistem ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir;

“Modem otonom araç teknolojisi, otonom bir aracın doğrudan bir insan sürücü tarafından kontrol edilmeden varış noktaları arasındaki yolcuları taşımasına izin verir. Sonuç olarak, otonom bir aracın tam yetkin olmayan bir kullanıcıyı (örneğin bir çocuk kullanıcı, yaşlı bir kullanıcı veya zihinsel olarak zorlanmış bir kullanıcı) tamamen yetkin bir kullanıcı olmadan taşıması mümkündür. “

Kısa süre içerisinde Rivian araçlarının bu donanım ve yazılım güncellemesini almasını umut ediyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir