Kapat
Elektrikli Araç Teknik 70 0

Tesla, Avustralya’da Yeni Araba Garanti Sürelerini Neden İkiye Katladı?

Bu, Model 3 tarafından sunulan boya problemleriyle ilgili olabilir mi?

Garanti ile ilgili olduğunda, otomobil üreticileri normalde ürünlerine güvendiklerinin bir işareti olarak artar. Ve müşterileri yapma girişimi onlara aynı güvendedir. Peki ya onu yarıya indiren üreticiler? Bu, Tesla’nın, CarGuide.com.au’ya göre, 1 Şubat 2019’dan bu yana Avustralya’daki tüm yeni arabalarıyla yapmaya karar verdiği şey .

Avustralya’nın web sitesi Tesla’ya açıklama amacıyla ulaştı ancak şu ana kadar cevap alamadı. Cevap, ne zaman gelirse, ürünlerin kalitesi, vb. Nedeniyle uzun bir garantiye gerek olmadığını belirtir. Ancak iki sebep aklımıza gelir.

İlki taleple ilgili. Ürününüz için sırada bekleyen insanlar varsa, onu olduğundan daha çekici hale getirmek zorunda değilsiniz. Artan fiyatlar gibi talebi karşılayan önlemlerden bile yararlanabilirsiniz. Veya bu durumda, garantiyi sekiz yıl ve 160.000 km’den (99.400 mi) dört yıl veya 80.000 km’ye (49.700 mi) düşürmek. Yeni araçlar için akü ve aktarma organları garantileri sekiz yıl ve 160.000 km’de (99.400 mi) kalıyor.

Diğer neden, insanların Avrupa ve Kanada’daki Model 3 ile yaşadıkları son boya sorunları olabilir. Bazı birimlerde boya eksikliği ve en kötüsü, neredeyse yeni araçlarda çeliği açığa çıkaran ve paslanmaya neden olan tekerleklerin arkasında gerçekten hassas bir boya işi var.

Finlandiya Tesla Modelinden Etkilenen 3 Boya Problemi?  Biramı tut

Avustralya’daki Model 3’ün teslimatlarının henüz başlamadığını belirtmekte fayda var. The Driven’e göre, onları alan ilk müşteriler muhtemelen Eylül ayına kadar beklemek zorunda kalacaklar .

Garanti süresini azaltarak, müşterilerin şikayet etmeleri için boya sorunlarının erişemeyeceği daha fazla olacaktır. Tesla’nın zaten bunu yapmadığı değil: arabalarındaki ince ve kırılgan boyaları bildiren tüm müşterilere bu sorunların garanti kapsamında olmadığı söylendi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir