Kapat
Elektrikli Araç Teknik 64 0

Tesla Model 3’te Plaj Arabası 2 Oyunu

Tesla’nın yeni Arcade bölümü, Pole Position’ın yerini eğlenceli bir Mario Kart klonu ile değiştiriyor.

İster inanın ister inanmayın, Tesla neredeyse bir yıldır merkez “konsol” işinde olmuştur. İlk geçen yıl ilan edilen otomobil üreticisi o zamandan beri Teslatari adlı bir özelliğe bir avuç Atari oyunu yerleştirmişti. Bunlar arasında Asteroids, Lunar Lander ve Tempest mevcut idi.

Ancak Tesla, yarış oyunlarını platforma sokmakta zorlandı. Başlangıçta, CEO Elon Musk, Mario Kart’ın bir versiyonunu eklemek istedi. Ne yazık ki, Nintendo franchise’ı Tesla’ya lisanslamadı. 

Bunun yerine, otomobil üreticisi Namco Atari ile ortak proje Pole Position’ın özel bir versiyonunu geliştirdi. Arcade oyununun yeniden tesla mars yüzeyinde bir Tesla Model 3 sürüş oyuncuları ile yapılanması sağlandı. Ancak aynı zamanda, arenada yer alan Namco ve Pepsi reklam panolarının yerini Tesla için yol kenarındaki ilanlarla değiştirdi. Tamamen saçma. Tesla reklam vermez.

Pole Position ayrıca oyuncuyu, oyunu kontrol etmek için Model 3 üzerindeki direksiyon simidini ve pedalları kullanmasına izin verdi. Fakat ne yazık ki, birkaç ay önce Teslatari dizisinden sessizce çıkarıldı. Twitter’da kaldırılması hakkında soru sorulduğunda Musk, “Tüm haklar sorunları çözülemedi. Yakında başka bir yarış oyunu daha ekleyeceğim” dedi. 

Mario Kart Klonu Saldırısı

Peki, Mario Kart ve şimdi Pole Position olmadan, otomotiv CEO’su ne yapmalı? 

Mario Kart 64 ... Er, Ben Plaj Buggy Yarış 2 Demek
Dokunmatik Ekranlı Plaj Arabası Yarışı 2

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 13 =