Kapat
Elektrikli Araç Teknik 184 0

Vitesco, PSA Grup ve Hyundai için Entegre Elektrikli Sürücüler Tedarik Edecek

Çin’de iki Hyundai bataryalı otomobil ve en azından bazı PSA bataryalı otomobiller Vitesco tarafından yenilenecek.

Continental’ın aktarma organları işletmesi Vitesco Technologies, bu ay PSA Group (Peugeot, Citroën, DS, Opel / Vauxhall) ve Hyundai ile tam entegre elektrikli aks tahrik sistemini (elektrikli motor, güç elektroniği ve şanzıman) tedarik etmek üzere anlaştıklarını açıkladı.

Bu yeni elektrikli tahrik sistemlerinin üretimi Çin’in Tianjin kentinde başlamış olup Avrupa’da ikinci bir üretim tesisi kurulacaktır.

“Vitesco Technologies, şu anda elektrikli araçlar için dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen pazarı olan Çin’deki ve müşterilerinin yanında bulunan bu yeni elektrikli aks tahrik sistemini kurmayı seçti. Bu, Vitesco Technologies’in sadece müşterilerine daha iyi hizmet vermesini değil aynı zamanda ürünlerini de sunmasını sağlayacak. Tesisteki yüksek otomasyonlu üretim hatları büyük üretim hacimlerinin en yüksek kalite standartlarına göre yapılmasına olanak tanıyor. “

Vitesco’nun elektrikli aks tahrik sistemi e-CMP platformuna dayanan PSA’nın yeni bataryalı otomobillerinde ve Çin’deki iki Hyundai modelinde ( Encino ve Lafesta sedan modellerinde) kullanılacak.

“PSA Grup, Peugeot e-208 ve Opel Corsa-e gibi kompakt akülü elektrikli araç modellerinin geliştirileceği e-CMP modüler elektrikli platformu için Vitesco Technologies’in yeni elektrikli tahrik sistemini seçti. Hyundai Motor Corporation ise 2 yeni modelinde bu tahrik sistemlerini deneyecek.”

E-CMP platformuna dayanan bataryalı otomobiller;

  • DS 3 Crossback E-Tense
  • Peugeot e-208 ( Opel Corsa-e / Vauxhall Corsa-e ile birlikte )
  • Peugeot e-2008

Vitesco Technologies ayrıca Sono Motors ve bazı firmalara da ileride bu tahrik sistemlerini entegre edecek.

“Ek olarak, diğer araç üreticileri önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya sürülmesi planlanan akülü elektrikli otomobiller için tahrik sistemleri sağlamak üzere Vitesco Technologies’i seçtiler.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir