Kapat
Elektrikli Araç Teknik 21 0

VW e-up !, Škoda CITIGOe iV ve SEAT Mii Euro NCAP Çarpışma Testi Kıyaslaması

Her üç araba da çarpışma testinden 3 yıldız aldı.

Euro NCAP çarpışma testinde birçok firma başarılı sonuçlar aldı. Peki küçük elektrikli otomobiller nasıl bir sonuç aldı. Şimdi sizlere VW e-up !, Škoda CITIGOe iV ve SEAT Mii’nin çarpışma testleri sonuçlarından bahsedeceğiz.

Her üçü de bu testte üç yıldız almayı başardı. Üç yıldız aslında geçer not ancak yeterince güvenli anlamına gelmiyor. Tesla Model 3 aracının 5 yıldız aldığı bu testte VW e-up !, Škoda CITIGOe iV ve SEAT Mii’nin 3 yıldız alması tabiki tartışılır.

2011 yılında test edilen SEAT Mii aslında 5 yıldız almıştı ancak bu testte notunu düşürdü.

Genel sonuçlar, çarpışma güvenliğinin kendisinin otomobilin boyutu için nispeten iyi olduğunu ancak Savunmasız Yol Kullanıcıları ve Güvenlik Yardımı tarafından abartıldığını göstermektedir:

  • Yetişkin Yolcu -% 81
  • Çocuk Yolcu -% 83
  • Savunmasız Yol Kullanıcıları -% 46
  • Güvenlik Yardımı -% 55

Raporların tamamı için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz;

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir