Kapat
Elektrikli Bisiklet 144 0

Bajaj, KTM ve Husqvarna 2022 İçin Paylaşılan EV Platformunda Çalışıyor

Hepsini birleştirmek için bir platform.

Bajaj ismi ABD’de çok iyi bilinmeyebilir – ancak KTM ve Husqvarna’yı seviyorsanız bu isimde size sevecen gelecek. Bu Hintli otomobil ve motor üreticisi , 2008 yılında KTM’nin % 48 hissesini satın aldı.

Bunu akılda tutarak, bu üç ayrılamaz şekilde bağlanmış moto üreticisinin şu anda Bajaj, KTM ve Husqvarna markaları arasında paylaşılan bir platform EV çözümü üzerinde çalışıyor olması şaşırtıcı değildir.

Birkaç hafta önce, yaklaşmakta olan Bajaj Urbanite elektrikli scooter’larının casus çekimleri, popüler Hint otomotiv Instagram PowerDrift’in kapağını açtı :

3 Haziran’daki Ekonomik Zamanlar’la yaptığı röportajda Bajaj Auto’nun yönetici direktörü Rakesh Sharma “Elektrik konusunda oldukça istekliyiz. Bu, gelecek için önemli bir gelişmedir ve bu gelişimden itibaren ortaya çıktıkça hazırlamak ve öğrenmek gerekiyor. ” dedi.

ET’ye göre ortak elektrikli platform, 2022’de Bajaj’ın Pune fabrikasında seri üretime başlaması planlanan 3 ila 10 kW arasında güç aralığında planlanan 48 volt olacaktır. Mopedler, küçük mopedler, hem de üç isim altındaki diğer motosikletler ve üç tekerlekli araçlar üretilecek.

Bajaj’ın şu anda Hindistan pazarındaki en büyük üç tekerlekli üreticisi olduğu da dikkat çekiyor. Bu nedenle, gelecekteki bu planların yanı sıra elektrikli üç tekerlekli geliştirici ve üretici de var. Bununla birlikte, bunların herhangi birinin KTM veya Husqvarna markalarına ne zaman varacağı belli değil.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir