Kapat
Elektrikli Bisiklet 415 0

EROCKIT Nedir ve Kim İçin?

İçinde üç kez ellerimi çırptım ve bunun gerçek olup olmadığını merak ediyorum.

Giderek daha fazla oyuncu elektrikli bisiklet, scooter ve motosikletler alanına girdikçe, motosikletin ne olduğu ve ne olmadığı tanımı bazen bulanıklaşıyor. Kolay bir cevap, herhangi bir iki tekerlekli taşıma türünün, onu sürmek isteyen herkes için olduğu ve tabii ki doğru olduğu. Yine de, bazen “faydası amaçlanan bu özel şey kim?” Sorusunu sormaktan başka seçeneğiniz yok. Şu anda eROCKIT hakkında merak ettiğimiz şey bu.

Treehugger’ın şirketin o yıl piyasaya sürülmesi için yalnızca 10 bisiklet yapacağını belirttiğinden en az 2009’dan bu yana Alman girişimi eROCKIT hakkında çeşitli yayınlar yazıyordu. 

2009’da satılan ilk nesil eROCKIT’ler, şirketin yaklaşık 10 yıl veya 50.000 kilometre boyunca (yani 31.068 mil) kullanılması beklenen pillerle birlikte geldi, bu nedenle ilk nano-fosfat lityum pillerin şimdi tükenmesi gerekiyordu. EROCKIT sitesinde potansiyel akü değişimleri hakkında hiç bir şey söylenmez – şirketin son 10 yıl içinde sözleşmesi veya geliştirdiği herhangi bir yeni akü teknolojisinde parça, servis veya yükseltme yapmak için değil.

eROCKIT

Şimdi, eROCKIT’in web sitesinde sağladığı birkaç özellik hakkında: 120 kilometre uzunluğunda, yaklaşık 74.5 mil uzunluğundaki bir pil menzili var. Sürücü, insan hibrit güç sistemini (başka bir deyişle, pedallar), daha sonra elektrik motoru tarafından yükseltilen insan enerjisini kanalize etmek için kullanıyorsa, elde edilebilecek en yüksek 80kph (veya yaklaşık 50mph) hızda bir iddia vardır. Herhangi bir eROCKIT nesil farklılaşması hakkında hiçbir bilgi verilmemektedir, bu nedenle bu 2019 modelinin 2009 modelinden zaman içinde fiyatların düşürülmesinden başka nasıl önemli bir şekilde değiştiğini bilmiyoruz.

eROCKIT

Bu gezegenin bir vatandaşı olarak umutlu olmak istiyorum. Çeşitli fiyat noktalarında, her tür insan için tutkuları aydınlatan çok çeşitli elektrikli araçların olmasını istiyorum. Motosikletleri sevdiğim için, özellikle o alanda seçim yapmak istiyorum. 

eROCKIT

Son olarak Erockit elektrikli bisikletin tahmini fiyatını paylaşmak istiyoruz. Unutmayınız bu bisiklet sizlere ucuz olarak gelmeyecek. 11,850 Euro veya 13,000 ABD Doları‘nın üzerinde bir fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir