Kapat
Elektrikli Bisiklet 191 0

Gogoro Minik, Ultra Hafif Viva Scooterını Tanıttı

Gökkuşağının bütün renkleri? Neredeyse.

Zaten iki tekerlekli araçlarla ilgilenen insanları elektrikli versiyonlara sokmak bir şey – peki iki tekerlekli araçlardan korkan insanlar hakkında ne yapıyorsunuz? Onları nasıl çizer ve ilgilendirirsiniz? Kolay; Onları olabildiğince sevimli, tek kelimeyle sindirmez ve kişiselleştirilebilir yaparsınız. Gogoro’nun en yeni ultra hafif elektrikli scooter’ının tanıtımı ile bahis yaptığı şey budur .

Sadece 80kg (veya 176 pound) ağırlığındaki Viva, 21 litrelik depolama alanına sahip küçük, sevimli bir scooter. Alanın birinci derecede olduğu sıkı kentsel ortamlar için tasarlanan Viva, taşıtların diğer iki ortak endişesini de ele alıyor. Birincisi, polipropilen gövde panelleri çizilmeye karşı dayanıklı, günlük paralel park için ayrı bir artı olarak yapılmıştır. İki – ve hatta daha etkileyici bir şekilde – tamamen geri dönüştürülebilirler. 

Daha büyük Gogoro scooter’larının aksine, Viva iki yerine bir seferde tek bir pil kullandı. Ancak, Gogoro’nun batarya teknolojisindeki gelişmeler nedeniyle bu scooter, bataryanızı GoStation’da yenisiyle değiştirmek için size fırsat sunar.

Viva ekim ayında Tayvan’da satışa çıkıyor ve 1800 ABD dolarına ulaşan 54,980 TWD ile alıcı bulacak. Ek olarak, Gogoro bu modeli 2020’de henüz belirlenmemiş bazı küresel pazarlara sunmayı planlıyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir