Kapat
Elektrikli Bisiklet 39 0

Hindistan’daki Bisiklet Üreticilerinin Elektrikli Araçlarını Planlamaları için Sadece 2 Haftaları Kaldı

Bu sıkı bir son tarih.

Hindistan’ın devam etmekte olan iki ve üç tekerlekli EV drama bölümünün son bölümünde hükümet, tank Niti Aayog’un Cuma günü yaptığı açıklamada, 2023 ve 2025 tarihlerini bulan planlalarını açıkladı. Bajaj ve Honda gibi üreticiler bu tarihlerin çok erken olduğunu söylemiş olsalar da, Hindistan hükümeti en kısa sürede ilerlemeye istekli. 

Başbakan Narendra Modi başkanlığındaki düşünce kuruluşu, bisiklet üreticilerine de ev ödevi verdi: EVuters’in iki hafta içinde veya başka bir deyişle Reuters’e göre nasıl değiştirileceği konusunda planlar yaptı.

Toplantıya Bajaj Auto’nun genel müdürü Rajiv Bajaj ve TVS Motor’un başkanı Venu Srinivasan da katıldı. Ekonomik Times, Hero MotorCorp’un başkanı olan Pawan Munjal’ın katılmadığını bildirdi. Kahraman şu anda Hindistan’da iki tekerlekli içten yanmalı araçların en çok satanı. 

Niti Aayog üretici desteği olmadan değil ancak yılda milyonlarca ICE aracı üretmekten uzaklaşmak konusunda endişe duymayacak olan EV girişimlerinden geliyor. Ather Energy ve Firodia Grubu bu daha küçük, EV’ye özel üreticilerin sadece ikisi. Yılda sadece 1000 araç üretim potansiyelleri mevcut.

Hindistan’ın önde gelen iki tekerlekli üreticileri tarafından dile getirilen diğer endişeler arasında şu anda Hindistan’da yerli üretici bulunmadığından, pil ithal etmenin yüksek maliyeti olduğu konusu. Ayrıca üreticiler, tüketicileri geçiş yapmaya teşvik etmek için paritesi EV ve ICE araç maliyetlerine getirmek için devlet mali teşvikleri gerektiğine inanmaktadır. Üreticilerin bu iki faktörün iki hafta içinde planlanamayacağını veya mevcut son teslim tarihlerine göre tatmin edici şekilde uygulanamayacağını savunuyorlar.

Endüstri bu tavsiyelere karşı geri adım atıyor ancak şu ana kadar hükümet zorlu bir şekilde ilerliyor. Bu durumun nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak. Reuters , benzer bir durumun, Hindistan’da elektrikli otomobillerle ilerlemek istediği ancak sektörün geri çekilmesinden sonra tersine dönme sürecine girdiği 2017 yılında da ortaya çıktığını belirtti.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »