Kapat
Elektrikli Bisiklet 285 0

SEAT Elektrikli Scooter Ürettiğini Duyurdu

Tam konsept açıklanması ay sonuna doğru yapılacak.

Elektrikli otomobil üreticisi SEAT, elektrikli scooterlara olan ilgiden haberdar oldu ve yeni bir scooter üreteceğini duyurdu. İlk ürünü 19 Kasım 2019 tarihinde Barcelona Smart City Expo Dünya Kongresi‘nde sergilemeyi planlıyor. 

SEAT eScooter hakkında çok ayrıntılı bilgi verilmedi. SEAT, 1950 yılından beri otomobil üretimine devam etmektedir. 1986 yılından beri ise Volkswagen bünyesinde üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Volkswagen çatısı altında üretim yapan ikinci firma ünvanına sahip, diğer firma ise Ducati‘dir.

19 Kasım 2019‘da firma tarafından bu scooter açıklandığında ve özellikleri paylaşıldığında makalemizi yeniden güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir