Kapat
Elektrikli Bisiklet 197 0

Tacita, T-Cruise Urban’ı Tanıttı: Yeni Bir E-Cruiser Türü

Ateşli, tutkulu, tamamen elektrikli.

Elektrikli motosiklet üreticisi Tacita, T-Cruise Urban adlı yeni tamamen elektrikli bir sokak bisikletinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket, birkaç yıldır motokros, enduro, süpermotard ve elektrikli ralli bisikletleri yapıyor ancak T-Cruise Urban, Tacita’nın özel yol bisikletlerine ilk adımını atıyor. Şirketin 2017’de AIMExpo’da gösterdiği T-Cruise konseptine dayanarak bisiklet, ipuçlarını Amerikan koltuk stilinde alçak koltuklu ve ayakları öne doğru konumlandırıyor.

Urban, piyasaya sürüldüğünde iki farklı batarya paketi ile satışa sunulacak: 137 mil genişliğe sahip Büyük boy 18 kWh birim ve 70 mil için uygun olan Orta boy 9kWh pil. Tacita, aralık tahminlerinin bisikletin yedek güç moduna girmeden önce üretildiğini söyledi. Güç aktarma sistemi, 44kW’a kadar güçle (kabaca 60 hp) ve 100 Nm torkla (sadece 75 pound-feetten az) yapılandırılabilir. Her iki elektrik sistemi de, şu anda şirketin diğer tekliflerine girmekte olan yeni nesil ikinci güç kaynaklarıdır.


Aşırı ısınmayı azaltmak ve elektrik motorlarından verimi en üst seviyeye çıkarmak için beş vitesli bir şanzıman kullanılacaktır. Ayrıca talebe göre daha iyi tork oluşturduğu ve şirketin yerine koyabileceği diğer seçeneklerden ve Harley-Davidson LiveWire’da kullanılan tek hızlı ünite gibi elektrikli bisikletlerde kullanılan diğer dişli kutularından daha iyi bir aralık oluşturduğu söyleniyor.

Şu anda trent Kentsel yol bisikleti etrafında olmasına rağmen, şirketin diğer teklifleri de özelleştirilebilir ve ileri görüşlü. T-Race Enduro, tam Kevlar / karbon gövdeli ve 34 kW’a kadar güçle, T-Race Motard gibi diğer bisikletler ise sokakta kullanılmak üzere kurulabilir.

Tacita, 2009 yılında sadece elektrikli motosikletler üretmek amacıyla başlamıştır. Performans ana odak noktasıydı ancak bir İtalyan bisikletinin gerçek tutumu ile bir motosiklet yapmak şirketin daha büyük bir zorluğu oldu. T-Cruise Urban’ın fiyatı, bisiklet satışa çıktığında 11.962 Euro (yaklaşık 13.000 $) ile başlayacak. Henüz resmi bir açıklama tarihinde bir kelime yok.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir