Kapat
Elektrikli Bisiklet 164 0

Ubco 2×2 Elektrikli Bisiklet

İddialı bir model olacak

Elektrikli bisiklet üreticisi Ubco iddialı bir üretim ile karşımıza çıkıyor. Firma 2014 yılın 2 kişilik bir bisikleti ile tasarım ödülü aldıktan sonra bisiklet tasarım ve üretim işine girdi.

Daha sonra ortaya çıkardığı 2×2 modeli kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Ubco 2×2 başlangıçta çiftçiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştı ve şimdiye kadar 48 km/s hız ile kullanıcılara sunuldu. Daha sonra ise bu hız miktarının artırılmasına karar verildi.

Firmanın siparişlerinin yarısı ABD pazarından geliyor. Diğer ülkelere yayılmak için bu modelini Ubco Avustralya, ABD ve Avrupa’da da satışa çıkaracak.

Bisikletin performans özellikleri incelendiğinde tekerlerinde 1 kW’lık bir motorun olduğunu görüyoruz. 6 ila 8 saat içinde şarj edilen, 75 kilometrelik bir menzile sahip, 48Ah akım kapasiteşi bir 50V lityum-iyon batarya ile donatılmıştır. Elektrikli bisikletin mobil olarak şarj edilebilmesi için 12V ve 5V destekleyen 60 Ah‘lik harici bir şarj aleti firma tarafından üretildi.

Toplam 90 Nm‘lik torka sahip olan bu bisiklet sürücü dahil 149 kg ağırlık taşıyabilmektedir. Firma tarafından bu elektrikli bisiklet $6,999 fiyat etiketi ile satılacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir