Kapat
Elektrikli Bisiklet 52 0

Uygun Fiyatlı E-Scooterler Tarifelerden Dolayı Fiyatın İki Katına Çıkabilir

Trump tarifelerinin daha fazla etkisi.

En ağır ithalat ve ihracat tarifeleri ve Harley-Davidson hakkında yaptığı saçma konuşmaların etrafında dönene kadar Trump başkanlığı hakkında en çok konuştuğumuz halde, Amerikan üretici yeni vergilerden etkilenen tek üretici değil. ABD’ye ayak basmak isteyen şirketler de, özellikle Çin merkezli olanları ağır bir bedel ödüyorlar. Bu, uygun fiyatlı scooter’larını çok daha yüksek bir fiyata satmak zorunda kalabilecek bir elektrikli scooter üreticisi durumunda. 

Asya ürünlerinin Kuzey Amerika’ya sızmasına izin vermenin avantajı, müşterilere daha elektrikli bir araçla daha uygun bir fiyata çıkma imkanı vermektir. Sorun şu ki, Başkan Trump tarafından uygulanan tarifeler nedeniyle, ithal edilen bu ürünlerin umduğumuz kadar uygun olmayabilir. 

Üretici Niu Technologies, sevimli küçük elektrikli scooterlarının iyi karşılandığı Asya ve Avrupa’ya başarıyla yayılıyor. Şirket şimdi, göze çarptı, entegrasyonu en zor olan pazarlardan biri: ABD Zaten marka modellerinden üçü DOT sertifikasyonunu aldı, bu yüzden Niu özgürlük ülkesine giriş için neredeyse hazır. 

Şirket, ürünlerini ortalama olarak 2.000 ila 4.500 ABD Doları arasında satabilse de, bazı Çin ithalatına uygulanan yüzde 25’lik dik vergilerin fiyatın düşmesine neden olacağı bekleniyor. Niu Genel Müdürü Li Yan, bunun müşterilerin ödemek zorunda kalacağı bir şey olduğunu açıkladı. Aksine, tarifelerin maliyetlerini düşürmeye karar veren bazı Çinli şirketlere göre, Niu faturayı alıcılara devredecek. 

Kabaca 1.000 Niu elektrikli scooter filosu, Revere sürüş paylaşım hizmeti ile New York sokaklarını araştırıyor. Şirket şimdi bu yaklaşmakta olan Sonbaharda scooter’larını resmi olarak piyasaya sürmeye hazır. Ürünler için ABD fiyatlandırması henüz açıklanmadı, ancak diğer pazarlardaki fiyatlandırmadan önemli ölçüde yüksek olması bekleniyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 3 =