Kapat
Elektrikli Bisiklet 387 0

Yamaha Tokyo’da İki Elektrikli Scooter Tanıtacak

Yamaha elektrik alıyor.

Tokyo Motor Show, 23 Ekim açılışı git gide popülerlik kazanmaktadır. Japon fuarı küresel görünürlük kazanıyor ve üreticiler, özellikle yerel olanlar platformdan yararlanıyor. CT125 konsepti de dahil olmak üzere Honda’nın Tokyo’da ne göstermeyi planladığını zaten biliyoruz. Yamaha şimdi iki dünya prömiyerini de içerecek olan sunumlarıyla öne çıktı. 

Yamaha standında Japon izleyici kitlesinde birkaç ürün olacak. Marka tamamen yeni YZF-R1 ve Ténéré 700’ü yerel pazarına taşıyacak. Tokyo Big Sight’ta görünmesi beklenen tek özel misafir bunlar değil: Şirketin iki scooter da dahil olmak üzere mağazada dört dünya prömiyeri var. Sadece bu değil: bu iki scooter elektrikli, üreticinin segmentteki ilk girişimi. 

E01, 125 cc’lik bir scooter ile karşılaştırılabilir bir çıktı ile daha büyük teklif olacak. Yamaha’nın modelin ön tanımına göre E01 hızlı şarj cihazıyla uyumlu olacak ve markanın henüz tanımlayamadığı bir şey olan “bol miktarda” sunması bekleniyor. Yamaha, E01’in tasarımının gelecekteki modellere ilham vereceğini de açıkladı. 

E02 scooter, E01’den daha küçüktür ve büyük kardeşinden daha fazla şehirlerarası yoldan gitme eğilimindedir. Modelin gücü 50cc’lik bir scooterınkiyle karşılaştırılıyor. E01’in motorlu scooter görünümüyle karşılaştırıldığında (Honda ADV’ye benzer), E02 klasik bir scooter siluetine sahiptir. Hafif bir şasiye ve daha küçük bir menzile işaret eden çıkarılabilir bir aküye sahiptir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir