Kapat

ABB İsviçre’de Tam Elektrikli Kamyon Filosuna Geçecek

ABB, yeni E-kamyonda 300 km (186 mil) menzile sahip geniş EV komponentleri teklifini gösteriyor

Haziran ayında,  İsviçre’nin Bern başkentinde ABB firması,  ABB bileşenlerini (bir elektrik motoru, invertör, çekiş yardımcı ve akü sistemleri) kullanarak E-Force One ile ortaklaşa inşa edilen tamamen yeni, tamamen elektrikli bir prototip kamyon sundu.

ABB’nin hedefi, İsviçre’deki dizel teslim filosunun tamamını 2022 sonuna kadar BEV’lerle aşamalı olarak değiştirmektir . Şirket ayrıca araç üreticisine bileşen satmayı da umuyor.

Forkliftin 310 kWh aküsündeki menzili yaklaşık 300 km’dir (186 mil) ve bu 235 km’ye (146 mil) kadar olan sabit rotaları kapatmak için yeterlidir.

“İlk iki kamyon, ABB’nin İsviçre’nin kuzeyindeki Turgi’deki elektrik elektronik fabrikasında üretilecek. Birkaç ay süren test aşamasından sonra, ABB dönüşüm faaliyetlerini hızlandıracak. Bu değişiklik, her yıl ekstra işletme maliyeti olmaksızın tahmini 400 ton CO2 salınımı sağlayacak. “

“ABB, tamamen elektrikli kamyon teslimatlarını deneyen ilk AB şirketi olacak ve ABB tesisleri arasında kurulan sabit rotalardan test süresi boyunca fayda sağlayacaklar. İsviçre içerisinde teslimat için planlanan en uzun mesafe 235km. Kullanılabilecek en büyük akü ile 500 km’ye kadar bir menzil mümkün olacaktır. “

ABB E-truck teknik özellikleri:

  • Standart bir römork ile 12 tonluk yükü taşıma kapasitesine sahip 25 tonluk, üç aks
  • 300 km’ye kadar (186 mil) menzil
  • 310 kWh batarya
  • 360 kW ve 2.700 Nm tork sistem çıkışı
  • azami hız 85 km / sa (53 mil / sa) ile sınırlıdır.
  • Gecelik şarj, 50 kW DC şarj cihazı kullanarak altı saat sürer

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + one =