Kapat

Brezilya’da Elektrikli Volkswagen’ler için Batarya Tedarikçisi CATL Olacak

Volkswagen e-Delivery kamyonları CATL’in lityum demir fosfat bataryalarıyla donatılacak.

Contemporary Amperex Technology Co. (CATL), Latin Amerika’daki ticari araçlar için batarya tedarikçisi olma anlaşmasını tamamlamıştır. Bu firma için önemli bir batarya tedarik işi içerisinde yer almaktadır. CATL ve Volkswagen arasında yapılan bu ortaklık ile 2020 yılından itibaren Brezilya’da Volkswagen tarafından satılacak olan Teslimat araçlarının bataryaları CATL firmasından tedarik edilecek.

“CATL pil geliştirme, üretim, geri dönüşüm ve ikincil kullanım dahil olmak üzere VWCO’nun elektrifikasyonu için kapsamlı pil çözümleri sunacak. Anlaşmaya göre VWCO’nun elektrikli aracı olan e-Teslimat ile ortaklık kurulacak. Latin Amerika’daki ilk % 100 elektrikli hafif kamyonun yanı sıra CATL’in standart lityum demir fosfat akü paketleriyle donatılan e-Teslimat araçları 11 ve 14 tonluk modeller ile 2020’de dünya pazarına çıkacak. ”

CATL, bu araçlar üzerinde son teknolojisini kullanarak verimli batarya paketleri teslim etmeyi düşünüyor. Batarya paketlerinin 160 Wh / kg enerji yoğunluğuna sahip olması bekleniyor.

Volkswagen 1600 adet teslimat kamyonu siparişi aldı. Bu rakama bakılırsa CATL’nin çok hızlı akü paketi tedarik etmesi ve teslim etmesi gerekecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir