Kapat

BYD Amerika’da 100. Tamamen Elektrikli Kamyonu Teslim Ediyor

12.000 Adetten fazla model teslim edildi.

BYD, Amerika’da çoğunlukla elektrikli otobüs satışı gerçekleştirdi. Özellikle Kaliforniya’da firma birçok elektrikli otobüs sattı. Ancak elektrikli kamyon sektöründe de Amerika’da etkin bir rol oynamaya devam ediyor.

BYD, tam elektrikli 100.kamyonunu Amerika topraklarına teslim etti. Oakland’da bir dağıtım merkezine toplamda 100. BYD 8TT Sınıf 8 modelini teslim etti.

Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir;

“100. kamyon günlük olarak bakkal ve market gibi perakende hesaplarına Sanheus Körfezi bölgesinde Anheuser-Busch için içecek teslim etmeye başlayacak. Kamyonlar, Anheuser-Busch Oakland tesisinde bir gecede şarj olacak. ”

BYD’nin Kamyon İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aaron Gillmore şunları söyledi:

“Bu, BYD için büyük bir kilometre taşı ve sadece başlangıç. Kamyonlarımız her gün çalışmakta ve elektriğin yeni standart olduğunu kanıtlamaktadır. 2020, akülü elektrikli kamyonlar için harika bir yıl olacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir