Kapat

BYD, Güney Kaliforniya’da İlk Elektrikli Çöp Kamyonu Teslim Etti

Bunlardan daha fazlası yakında hizmete girecek

BYD kısa süre önce Carson City’de kullanacak olan Waste Resources’a bir  BYD 8R Sınıf 8 Otomatik Yan Yükleyici (ASL) tamamen elektrikli toplama aracı teslim etti.

Çinli üreticiye göre Güney Kaliforniya’da konut toplama işlemi için hizmete giren ilk çöp kamyonu. Bu araç Advanced Clean Transportation Expo’da (23-26 Nisan) sergilenecek.

BYD 6R electric ile ilgili görsel sonucu

Tahrik sistemi, BYL tarafından çöp toplama uygulaması için özel olarak tasarlanmıştır, ASL gövdesi ise bir Wastequip şirketi olan Amrep tarafından inşa edilmiştir.

Sıfır emisyonlu ve sessiz güç aktarma organları sayesinde bölgede yaşama rahatlığını oldukça artıracaktır. Umarız ki daha fazla bu şekilde çöp kamyonu hizmete girer.

Atık Kaynakları zaten üç sipariş daha verdi – bir BYD 8R Sınıf 8 ve iki küçük BYD 6R Sınıf 6.

BYD 8R electric ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir