Kapat

DAF CF Elektrikli Kamyonlar 150.000 Km’nin Üzerinde Test Edildi

DAF elektrikli kamyonların 1 yıllık müşteri testinden sonra sınırlı sayıdaki üretim periyodu başlamış oldu.

DAF kısa süre önce müşteri testi için CF Electric 4×2 modelini sundu. 150.000 km’lik test aşamasından sonra artık seri üretime geçme kararı alındı. En çok kullanılan araç, 170 kWh pil takımına sahip olan araçtı ve toplamda 30.000 km menzil kat etmiştir.

Konu ile ilgili firmanın yaptığı açıklama şu şekildedir;

“150.000 tam elektrikli test neredeyse dünyanın dört bir yanında yapıldı. DAF’ın CF Electric modeli ile birçok müşteride kazandığı kapsamlı pratik deneyim önemli bir veri. VDL E-güç teknolojisine sahip sofistike araçlar müşteriler tarafından günlük olarak kullanılıyor örneğin yiyecek ve kapların taşınması için kullanılıyor.”

Yönetim Kurulu üyesi ve Pazarlama ve Satıştan sorumlu Richard Zink şunları söyledi:

“Artık CF Electric’i sınırlı sayıda satmaya başlayabildiğimiz noktaya geldik. Yılda birkaç düzine üretim düşüneceğiz. Mükemmel kaliteyi garanti etmek için kontrollü bir şekilde üretime başlarız. CF Elektrikli taşıyıcı ünitesi Hollanda, Belçika ve Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya’daki müşterileri için mevcuttur. Yerel akü şarj altyapısına ve satış sonrası olanaklara bağlı olarak satışlar Avrupa’nın diğer bölgelerinde dikkate alınacaktır. “

DAF bu kamyon için 300 kW CCS Combo şarj cihazı kullanarak 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edilebileceği ve haftanın 7 günü aracı kullanabileceğinizi belirtiyor.

Toplamda ise 250 km menzile sahip.

DAF CF Electric’in özellikleri:

  • Menzil 100 km
  • 170 kWh pil takımı
  • Elektrik motoru: 210 kW (286 hp), 2.000 Nm sürekli ve 240 kW (326 hp) tepe
  • 30 dakikada hızlı şarj (300 kW’da)
  • Tam pil şarjı 1,5 saat
  • Traktör ağırlığı 9.700 kg (brüt ağırlık 37.000 kg)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir