Kapat

Daimler, Müşteriler için İlk İki Elektrik Yüklenicisi eCascadia’yı Kurdu

İlk iki Freightliner eCascadias hazır. Daha sonrası bu yıl gelecek. 2021’in sonlarında seri üretim yapılması planlandı.

Daimler Trucks North America (DTNA), ilk iki tamamen elektrikli Sınıf Freightliner eCascadia’nın müşteriler için yapıldığını açıkladı.

Pilot program 2018’de araç teslim etme planına göre ertelenmiştir ancak son olarak şimdi biraz ilerleme görmeliyiz. Kamyonlar Penske Truck Leasing ve NFI tarafından test edilecekleri Güney Kaliforniya’ya gidiyor.

“ECascadias, her iki şirketin Güney Kaliforniya operasyonları için tasarlanmış ve bu ayın sonunda gelecek. Freightliner Electric Innovation Filos’un ek teslimatları 2019 boyunca devam edecek.”

DTNA Başkanı ve CEO’su Roger Nielsen şunları söyledi:

“Bu elektrik, dönüm noktası hem bugün hem de yarının teknolojisi ilerlediğinden önemlidir. Amacımız kararlı – müşterilerimiz için inşa ediyoruz. Ekibimiz sektöre öncülük etmekle inanılmaz gurur duyuyor, ancak gerçek dünyada gerçek iş için gerçek elektrikli kamyonlar yapmak için birlikte oluşturma sürecinde müşterilerimizle birlikte çalışmaktan gurur duyuyor. ”

Freightliner eCascadia (Sınıf 8 traktör) özellikleri:

  • 730’a kadar en yüksek beygir gücü
  • 550 kWh kullanılabilir batarya kapasitesi
  • 250 mil (400 km) menzile kadar
  • 90 dakika içinde yüzde 80’e kadar (200 mil aralık sağlar) şarj etme yeteneği
  • 80.000 lb. brüt toplam ağırlık derecesi (GCWR)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir