Kapat

Ford F-150 Elektrik 2021 Başına Geliyor

Elektrikli F-150 çekici tren vagonlarına sahip olmanın getirisi, pikap EV’lerinin algılanması açısından bir başarıydı.

Automotive News Canada’dan yeni bir rapora göre elektrikli Ford F-150 muhtemelen 2021’de piyasaya sürülecek. Kamyon, iddiaya göre Mustang stili ile sunulacak. Automotive News Canada, iki yeni çapraz girişin 2022 sonuna kadar dizilişi dolduracağını  belirtti.

Ford, en çok satan kamyonun hibrid versiyonunu sunmanın yanı sıra 2019 Detroit Auto Show’da tamamen elektrikli bir F-150 inşa etme planlarını da onayladı. Casus çekimleri de Michigan’da geliştirilmekte olan bir test aracını göstermiştir. Aküleri kabinin altına yerleştirmek için takılacak bir yer ve biraz daha yüksek bir sürüş yüksekliği haricinde mevcut kamyonla aynı görünüyordu. Bu araçların iddiaya göre çok erken prototipler olduğu iddia ediliyor.

Elektrikli F-150’nin geleceği hakkındaki en büyük ipucu, Temmuz ayında, şirketin bir milyondan fazla tren vagonu çeken bir kamyon videosunu yayınlamasıyla geldi. Şirket, yine de alıcıyı neyin güçlendirdiği ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeyi reddetti. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir