Kapat

Fully Charged: Elektrikli Ekskavatör “JCB 19C-1E” İncelemesi

Elektrifikasyon inşaat ekipmanlarına yayılıyor – işte tam elektrikli mini ekskavatör

Fully Charged’ın Robert Llewellyn’i bir günlüğüne evine elektrikli ekskavatör aldı.

İlginç olan kısım şovda sunulan mini ekskavatörün tamamen elektrikli bir JCB 19C-1E olmasıdır .

“JCB 19C-1E, % 100 elektrikli mini kazıcı (ekskavatör) ve Robert, amatör ekskavatör yetenekleriyle gösterdiği gibi çok yetenekli ve çevik bir makine.”

JCB 19C-1E (resmi sitesine bakın burada ) eşit dizel versiyonu olarak yetenekli fakat parazitsiz ve çok daha kolay ve rahat operatörler ve komşuları için operasyon yapan sıfır emisyonlu vardır.

JCB 19C-1E standart bir 15 kWh lityum-iyon pil (üç paket) kullanarak, bütün bir çalışma günü için hazır oluyor. Fully Charged olarak sunulan sürüm 20 kWh pil ile donatılmıştır .

Fully Charged ekibine göre pilin şarj durumu 3 saatten fazla kazma işleminden sonra % 80’e düşmüştür. Normal şarj 1,8 kW’ta 8 saat sürer, ancak 2 saatte daha hızlı şarj etme seçeneği de vardır.

Bir elektrikli ekskavatörün sessiz çalışma ve sıfır emisyonların yanı sıra, özellikle binalarda önemli olan en büyük avantajı, yakıtla karşılaştırıldığında daha düşük elektrik maliyeti (% 50-60 oranında) ve daha düşük bakım maliyetleridir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir