Daimler mühendisleri, büyük seri üretime geçmeden önce filodan veri ve geri bildirim alıyor.

Daimler‘in bir parçası olan Mitsubishi Fuso Kamyon ve Otobüs Şirketi ( Fuso ), tüm elektrikli Fuso eCanter kamyonların pilot filosunun, müşteri operasyonlarında bir milyon kilometre (620.000 mil’in üzerinde) yaptığını bildirdi.

Elektrifikasyonun tüm cephelerindeki ilerlemeyi takdir ederken sonuçlar özellikle 2017’de teslim edildiğinden beri, yaklaşık 150 araç eCanter (ortalama olarak 6,600 km’nin üzerinde) ile birleştiğinde çok etkileyici görünmüyor.

Şehir içi kısa menzilli dağıtım için öngörülen 7.49 tonluk EV’lerin fazla sürmediği ve 62 mil (100 km) içinde kaldığı görülüyor. Daimler, normal günlük kilometrenin 30 ila 80 km (18,7 ila 50 mil) arasında olduğunu açıklıyor.

Hartmut Schick, Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation Başkanı ve CEO’su ve Daimler Trucks Asia Başkanı:

“Üç kıtadaki yedi şehirde günlük operasyonlarda bir milyondan fazla kilometre süren FUSO eCanter, güvenilirliğini ve seri üretim kapasitesini kanıtladı. Aynı zamanda, bir sonraki neslin gelişimi için değerli bilgiler elde ediyoruz. Elektrikli motorlu taşıtlar alanındaki öncü rolünün altını çizmeye devam ediyor. ”

Halen, 150 araçlık filo New YorkTokyoBerlinLondraAmsterdamParis ve Lizbon’da kullanılıyor.

Pilot üretim Japonya’nın Kawasaki kentinde ve Portekiz’in Tramagal kentinde gerçekleştirilmektedir.

Küçük seri üretimdeki mevcut Fuso eCanter nesli yeni bir başlangıçtır ve Daimler, büyük seri üretim için daha iyi bir ürün geliştirmek amacıyla veri ve geri bildirim toplamak için kullanıyor.

“Şu anda Daimler mühendisleri, aracın günlük çalışması, rota profilleri ve şarj özellikleri hakkında müşterilerle birlikte veri ve geri bildirim topluyorlar. Bu bilgi daha sonra FUSO eCanter’in yeni neslinin sürekli gelişimine akıyor.”

Fuso eCanter özellikleri:

  • 62 mil (100 km) menzilin üzerinde
  • her biri 420 V ve 13,8 kWh ( toplam 82,8 kWh ) ile altı yüksek voltajlı lityum iyon pil
  • 4,5 tona kadar taşıma kapasitesi (7.5t brüt ağırlık)
  • Sabit mıknatıslı elektrik motoru – 129 kW (180 hp)
  • 285 Nm sürekli çıkış
  • 50 mph (80 km / s) azami hız
  • 105 dakikada hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir