Kapat

GM Başkanı, Elektrikli Kamyonetin Geliştirilmesine Onay Verdi

Silverado mu yoksa tamamen başka bir şey mi olacağı belli değil.

General Motors, geliştirdiği – veya geliştirmek isteyen – bir elektrikli kamyonetin ipuçlarından daha fazlasını söyledi. GMC Başkan Yardımcısı Duncan Aldred, Ocak ayında CNBC ile yaptığı röportajda elektrik toplayıcısının şirketin düşündüğü bir şey olduğunu söylediği ilk ipucunu verdi. Nisan ayında, GM’in ilk çeyrek mali sonuçları sırasında CEO Mary Barra, EV kamyonet ateşini yakmaya devam etti. Bu bizi yakın zamanda UBS Global Sanayici ve Taşımacılık Konferansı sırasında otomobil üreticisinin sadece elektrikli bir kamyonetin değil, aynı zamanda geliştirilmekte olduğunu söyleyen GM Başkanı Mark Reuss’a götürüyor.

Reards, Wards Auto’ya göre “Geliştirilmekte olan bir kamyonet de dahil olmak üzere tam bir elektrikli ürün grubuna sahip olacağız” dedi.

Önceden, GM elektrikli bir kamyonetle ilgilendiğini söylemişti ancak Reuss’un yorumları bir elektrikli kamyonun geliştirilmekte olduğunu onaylayan ilk kişi. Konferanstaki Reuss’a göre, GM’in üçüncü nesil global EV platformu yaklaşık 10 farklı vücut stiline ev sahipliği yapacak. Ancak, alıcının aynı platformda mı süreceğini, hatta bir Chevy Silverado mu olacağını bile söylemedi. Bunun yerine, EV mimarisinin amacının ölçek sayesinde maliyeti düşüreceğini söyledi. Reuss, platformun önden, arkadan ve dört tekerlekten çekişli çeşitli araçlara destek verebileceğini ekledi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir