Kapat

GM Bir Elektrikli Kamyonetin Neden Zaman Alacağını Açıklıyor

Maliyet ve ücretlendirme altyapısı sadece iki engeldir.

General Motors Başkanı Mark Reuss, Bloomberg TV ile şirketin Flint kamyon fabrikasına yaptığı 150 milyon dolarlık yatırım hakkında yaptığı röportajda, elektrikli bir kamyonetin meyve vermeye gelmesinin biraz zaman alacağını söyledi. İçten yanmalı motorlu kamyonları takviye etmeden önce bir elektrik alıcının üstesinden gelmesi gereken bazı engeller olduğunu ekledi.

Birincisi, Reuss’a göre otomobil üreticilerinin şarj sürelerini kısaltması gerekiyor. Güçlü bir EV bataryasının yutulması, lityum-iyon bataryaların anot çevresinde oluşan bataryanın arızalanmasına neden olabilecek lityum iyon kaplamaya – biriktirmeye – neden olabilir. Daha sonra, ABD’nin şu anda ülke genelinde yayılmış olan benzinli ve dizel altyapımıza benzer sağlam bir EV şarj etme altyapısına ihtiyacı var.

Elektrikli kamyonetler, benzinli kamyonlarla maliyet paritesine ulaşmak veya daha ucuz olmak zorunda kalacak. Görüşme sırasında birçok insanın geçimini sağlamak için kamyon aldığını ve hiç kimsenin bir iş kamyonu için daha fazla para ödemeyeceğini söyledi. Öyleyse, elektrikli bir Pickup’ın gazla çalışan bir kamyon kadar güvenilir performans göstermesi sorunu var. Müşteriler, yeniden şarj etme veya diğer arızalardan endişe etmeden çok uzak mesafelere güvenle çekilmesini ve seyahat etmesini bekler.

Reuss, GM’in elektrik alım çabaları hakkında az bilgi verirken, istemeden de olsa bir ipucu vermiş olabilir. Reuss, elektrikli kamyonları tartışırken, Reuss, yüksek, hızlı, yetenekli ve lüks seviyelerde başarı bulabileceklerini ancak bugünün alımlarının yorucu beklentilerine yetmeyeceklerini söyledi. Bu bize GM’in EV alımının yüksek fiyatlı lüks bir model olmayacağını düşündürüyor ancak bunun yerine her fiyat noktasında çalışacak şekilde tasarlandı.

GM’in 2023’e kadar 20 yeni elektrikli araç lanse etme planı var. Reuss, maliyet paritesinin çok geçmeden gerçekleşeceğine inanıyor. Bir elektrikli kamyonetin müşterilerin beklentilerini karşılamanın ötesine geçmesi gerekir. Kamyon alıcıları şiddetle sadık; Bununla birlikte, eğer kamyonların son birkaç yılı herhangi bir gösterge ise, yeni motorlara, teknolojilere ve diğer özelliklere açıktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir