Kapat

Kırsal Kanadalılar, Bir Elektrikli Kamyonetin Fikrine Gülüyorlar

Çoğunlukla, elektrik alıcılarının en çok ihtiyaç duydukları şeyi sağlamayacağını düşünüyorlar.

EV topluluğu, Tesla’nın geliştirdiği gelecekteki Bollinger B2 veya Rivian R1T gibi elektrikli toplama kamyonlarının hepsine sahip olsa da, Alberta’daki çiftçiler çoğunlukla bunlardan haberdar değil. Automotive News Canada’ya göre onlar hakkında bir şey duyduklarında gülerler. Çoğunlukla, bir elektrikli kamyonun gereksinimlerine uygun olacağından şüphelendikleri için bu fikirlere sahipler.

Alberta çiftçilerinin güvenilir ve çok fazla yük taşıyabilen kamyonetlere ihtiyacı var. Ayrıca, şarj etme ihtiyacının, alıcıları, boşuna gerek kalmadıkları bir süre boyunca işten uzak tutabileceğinden korkuyorlar.

DC Hızlı şarj altyapısı çoğunlukla büyük şehirlerde mevcuttur. Elektrikli kamyonet üreticileri kırsal alanlara yatırım yapmadıkça, çiftçiler bunu yapmak zorunda kalacaktı. Ve görünüşe göre ihtiyaç duydukları her zaman gaz tanklarına yakıt ikmali yapmak konusunda çok rahatlar.

Ontario, Richmond Hill’deki DesRosiers Automotive Consultants Inc.’nin başkanı olan Dennis DesRosiers, elektrikli kamyonetlerin cazip fiyatlara sahip olması ve aynı zamanda devasa yüklerle başa çıkmak zorunda kalacağını söyledi. Yüksek tork talebinin, sürekli şarj gerektiren pil takımını hızla tüketeceğini iddia ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir